קורס אבטחת מידע

קורס אבטחת מידע הוא תחום לימודים אשר התפתח במקביל לפיתוח האדיר בתחום המחשוב וליכולת לאחסן ולהעביר מידע חשוב ובכמות גדולה במחשב הפרטי והמשרדי וברשת האינטרנט. אירגונים גדולים ואפילו אנשים פרטיים המתעסקים עם מידע רגיש או אישי מעוניינים להבטיח כי המידע שצברו או העלו למחשב ולרשת מאובטח, ואינו נגיש לכל אחד. מי שבוחר במסלול לימודי אבטחת מידע יהנה ממקצוע שנמצא בצמיחה מתמדת, במיוחד בשנים האחרונות
לייעוץ ללא התחייבות השאירו פרטים, ויועץ לימודים יחזור אליכם בהקדם!

קורס אבטחת מידע

קורס אבטחת מידע – מקצוע מתקדם לצד הטכנולוגיה

העולם המערבי, המתקדם, הביא למהפכה של ממש בכל הקשור לשימוש במחשב, בלפטופ ובטאבלט. כיום, אנשים רבים מנהלים את חייהם האישיים והמקצועיים תוך שימוש במחשב ובמכשירים דומים, מאחסנים מידע רב על המחשב ומעבירים מידע מן האחד לשני דרך רשת האינטרנט. הפיתוח הטכנולוגי הפך את המידע לנגיש יותר ואת האחסון שלו לקל יותר וידידותי יותר לסביבה (שכן אין צורך בהדפסה של עשרות מסמכים ושליחתם בדואר). עם זאת, בין כמויות המידע שעולות לרשת ישנם לא מעט פרטים ומסמכים שעליהם להיות מאובטחים ושעל הגישה אליהם להיות מוגבלת ומאובטחת.

דוגמא לכך היא תשלום חשבונות באמצעות כרטיס אשראי אונליין, דוחות פיננסיים, חוזים עיסקיים של חברות קטנות וגדולות ואפילו מידע מסווג של גופים כגון הצבא או משרדי הממשלה.

המידע הרגיש שמאוחסן ברשת קורא לפורצים וגנבים אשר מכירים בערך המידע וביכולת שלהם להשתמש בו לטובתם. לא פעם שומעים על ניסיונות להפיל אתרים, לפרוץ אליהם ולעבור את מחסומי אבטחת המידע בהם על מנת להגיע למידע רגיש. בין הסיפורים המוכרים ביותר נזכיר את פרסומם של אלפי פרטי כרטיסי אשראי של אזרחים ישראלים שהופצו ברשת על ידי האקר סעודי בינואר 2012 שפרץ לאתרי קופונים.

לימודי אבטחת מידע וסייבר

קורס אבטחת מידע מקנה כלים לפיתוח מערכות אבטחה חדשניות ומתוחכמות, תוך שימוש בטכניקות מוכרות לאבטחת מידע. הקורס אינו פשוט והתכנים בו משתנים לא פעם ונחשבים דינאמיים שכן בכל יום כמעט מצליחים האקרים לפרוץ למערכות אבטחת מידע חדשניות ולהשתיל בהן וירוסים וסוסים טרויאנים, מה שמחייב את אנשי אבטחת מידע לעמול על מנת ליצור מערכות חדשות. עוד חשוב לציין כי קיימים חוקים ותקנות בתחום אבטחת מידע ועל העובדים בתחום להקפיד עליהם.

תוכן קורס לימודי אבטחת מידע

תחום אבטחת מידע מתחלק למגוון חלקים ומתיחס להיבטים שונים שהעיקריים בהם הינם:

  • אבטחת מידע במובן הסיסטם – תחום הסיסטם הוא התחום אליו מכוונים קורסי אבטחת מידע. על מנת להיות איש מקצוע רציני וטוב בתחום יש להיות בעל ידע קודם מגוון בלינוקס, סוויצ’ים, הכרה עמוקה של 4 שכבות TCP/IP, ראוטרים, 7 השכבות (OSI Model, BGP) ועוד, שלא את כולם מלמדים בקורס. כמו כן יש להיות יצירתי ולהכיר את הכלים בקוד פתוח שמאפשרים לסרוק את הסיסטם, לעבוד איתה ולהגן עליה.
  • אבטחת מידע בתכנות – על מנת ללמוד תחום זה יש לדעת תכנות ברמה טובה, להיות בעל ניסיון בתכנות ולהכיר כמה שפות תכנות. מתכנתים בעלי ניסיון יכולים ללמוד אבטחת מידע בתחום כשעליהם לקחת בחשבון שתידרש מהם יצירתיות רבה ויכולת להיות פורצי דרך על מנת להגן מבפנים על התוכנות והאפליקציות שהאקרים כה רוצים לפרוץ.
  • בין התכנים הנלמדים בקורס ניתן למנות: היכרות עם מבנה הרשת, היכרות עם מערכת הלינוקס, עקרונות אבטחה, הצפנה ופענוח, דרכי אחסון מידע, הגורם האנושי, אבטחת גישה מרחוק, חוקים ותקנות בתחום אבטחת מידע, היכרות וזיהוי וירוסים ופריצות, חומות אש, מתן הרשאות, הזדהות, גיבוי מאובטח של מידע, אתיקה בתחום אבטחת מידע ועוד.

מי יכול להתקבל לקורס אבטחת מידע?

מעמדו וקרנו של קורס אבטחת מידע הולך ועולה, בשל ההכרה כי אבטחת מידע היא אבן הבוחן של כל מערכת נתונים. בשל כך תנאי הקבלה לקורס אינם פשוטים וכוללים ידע בסיסי בתחום תקשורת נתונים וניסיון תעסוקתי בתחום מערכות מידע. כמו כן, מוסדות הלימוד דורשים גם שליטה מלאה בשפה האנגלית ובאנגלית המקצועית הרלוונטית לתחום וחלקם מבקשים מהמועמדים להציג תואר ראשון אקדמי בתחום המחשוב.

חשוב לדעת כי ככל שיש למועמד ניסיון קודם רב יותר הסיכוי שלו להצליח בתחום גדול יותר.

הקורס עצמו אינו ארוך, משכו נגזר מכמות התוכן והתרגול שמעניק מוסד הלימוד ונע בין 80 ל- 270 שעות לימוד.

לייעוץ ללא התחייבות השאירו פרטים, ויועץ לימודים יחזור אליכם בהקדם!
מקצועות לימוד נוספים:
לימודי מחשבים
מחשבים
קורס ניהול מחסן
ניהול מחסן
לימודי פסיכולוגיה
פסיכולוגיה
פסיכומטרי