לימודי שוק ההון קורסים מקצועיים לקריירה משגשגת

שוק ההון מקצוע מבוקש

 

 

 

שטח פרסומי שלך!

קליק לפרטים

 

 

 

 

 

 

 

לימודי שוק ההון לומדים ומתחילים להרוויח תוך כדי לימודים

בעקבות הרפורמות השונות במערכת הפיננסית בישראל, ובעקבות השינויים והמגמות בשוק ההון בארץ ובעולם, נוצרו הזדמנויות חדשות עבור צעירים המעוניינים להשתלב במקצועות השונים הקשורים לשוק ההון. קריירה בעולם הפיננסי נחשבת למבטיחה במיוחד ובוגרי קורס שוק ההון ולימודים בתחום יכולים להשתלב במגוון משרות כגון ייעוץ השקעות, ניהול תיקי השקעות, ייעוץ ושיווק פנסיוני. חשוב להדגיש כי בוגרי מסלול לימודי שוק ההוןיכולים להתחיל בקריירה משגשגת באחד התחומים המתפתחים ביותר כיום בארץ, וניתן למצוא בקלות יחסית עבודה בחברות הביטוח, בבתי השקעות מובילים, בארגונים וגופים פיננסיים ציבוריים ובמערכת הבנקאות.

הכשרה מקצועית במהלך הלימודים

ניתן ללמוד את מקצועות שוק ההון במגוון מכללות בארץ, לכן חשוב לבחור בקפידה את המוסד האקדמי בו לומדים, וכמובן לבחור נכון מה ללמוד. במהלך הלימודים רוכשים ידע תיאורטי מקיף ורחב במגוון נושאים כמו מימון, שיווק, חשבונאות, כלכלה, אתיקה ודיני ניירות ערך, יסודות הביטוח (לתלמידים המעוניינים לגשת לבחינות לקבל רישיון פנסיוני) ועוד. במהלך הלימודים רוכשים ידע מעשי תוך התנסות בפועל והכרות מעמיקה עם הכלים העומדים לרשותם של יועצי השקעות או מנהלי תיקי השקעות.

כדי לקבל רישיון יועץ השקעות או מנהל תיקי השקעות יש להשלים בהצלחה את לימודי שווק ההון, הכוללים קורסי חובה כמו קורס כלכלה וקורס חשבונאות, ויש לעבר בהצלחה את המבחן של הרשות לניירות ערך- מקצועית א'. תלמידים אשר בוחרים להתמקד במקצועות הביטוח כמו ייעוץ ושיווק פנסיוני נדרשים לעבור בהצלחה את בחנות משרד האוצר בנושאים יסודות הביטוח וגמר פנסיוני.

קריירה בשוק ההון

שוק ההון המקומי ידע שינויים תכופים בעשרים השנים האחרונות. בנוסף, עבר השוק לא מעט רפורמות, ביניהן רפורמת בכר בשנת 2005 אשר הפרידה את קופות הגמל מידי הבנקים וכך למעשה עברו קופות הגמל לניהול בתי ההשקעות. כיום שוק ההון המקומי מתפתח בקצב מהיר ומציע שלל הזדמנויות תעסוקה ובעודה ששכרה בצדה. אפשרויות הקריירה בשוק ההון רבות ויש לציין כי אופציות התעסוקה אינן מוגבלות רק ליועצי השקעות או למנהלי תיקי השקעות בבתי ההשקעות בארץ אלא יש עוד שלל אפשרויות תעסוקה המאפשרות קריירה משגשגת במערכת הבנקאות, בחברות הביטוח, במוסדות פיננסיים ציבוריים גדולים וגם בבתי ההשקעות ניתן להשתלב במשרות נחשקות ומכניסות כמו ניהול קשרי לקוחות, אנשי מחשב, פיתוח ומחקר.

רישיון מטעם הרשות לניירות ערך

כדאי לדעת כי על מנת לפצוח בקריירה משגשגת ויציבה בשוק ההון לרוב יש להציג לרוב תואר ראשון בתחום רלוונטי, אם ניתן להשתלב בעבודה גם עם תואר ראשוןבמדעי הרוח ובמדעי החברה, אך תנאי לעבודה בתחום הוא רישיון מטעם הרשות לניירות ערך. לכן, לימודי שוק ההון הם השלב הראשון בתחילת קריירה משתלמת ומאתגרת בתחום. בסיום הלימודים ניתן לחפש מקום עבודה מבטיח ולהתחיל במסלול לקריירה משגשגתבשוק ההון ההולך ומתפתח ככל שחולפות השנים.

מקצועות לימוד נוספים:

לימודי הנדסה
כל הזכויות שמורות Portel לימודים בישראל Ⓒ