אוניברסיטת בר אילן

אוניברסיטת בר אילן הינה האוניברסיטה השנייה בגודלה במדינת ישראל. סניפי האוניברסיטה פזורים בכל חלקי הארץ: עמק הירדן, גליל המערבי, אשקלון וצפת. האוניברסיטה הגדירה את הסניפים כמכללות נפרדות מטעמה, וכל סטודנט אשר סיים בהצלחה את מסלול הלימודים במכללות אלה, ועמד בכל התנאים לקבלת התואר, יקבל אותו מטעם האוניברסיטה. באוניברסיטה קיים גם קטלוג קורסים בר אילן שמתוכו אפשר לבחור מגוון תכניות לימוד למקצוע, המעניקות הכשרה בתחום הנבחר. הקמפוס המרכזי של אוניברסיטת בר אילן ממוקם ברמת גן ונחשב לאחד הקמפוסים הגדולים בישראל, כיום אפשר לקבל אונליין את כל המידע האישי במערכת אינבר moodle מודל בר אילן. הקמפוס מונה כיום כ-30,500 סטודנטים. האוניברסיטה מציעה לימודים בתחומים שונים בשש פקולטות שונות, וביניהן: הפקולטה למדעי היהדות, הפקולטה למדעי הרוח, הפקולטה למשפטים, הפקולטה למדעי החברה, הפקולטה למדעי החיים ועוד. האוניברסיטה תורמת רבות לחברה, ומציעה מסלולי לימודים גמישים לסטודנטים מכל השכבות.

לימודים באוניברסיטת בר אילן

 

 

 

שטח פרסומי שלך!

קליק לפרטים

 

 

 

 

 

 

 

אוניברסיטת בר אילן לימודים מתקדמים

אוניברסיטת בר אילן נוסדה כחלק מהקמת המדינה הציונית, וכיום היא שואפת להתקיים לפי העקרונות של התרבות היהודית. הסטודנטים מקבלים את עקרונות ההלכה היהודית בהתחשב לחידושי הטכנולוגיה של היום. הקורס של המורשת היהודית, הינו קורס בלתי נפרד מכלל מסלולי לימודים של אוניברסיטת בר אילן. למרות הרקע הדתי של האוניברסיטה, לא כל הסטודנטים הם דתיים או חרדים, ואף לא כל הסטודנטים הינם יהודים.

הלימודים באוניברסיטה מתנהלים בהרמוניה מלאה בין יהודים שומרי מסורת, יהודים דתיים, יהודים חרדים לבין סטודנטים ערבים וסטודנטים אשר באו מחוץ לארץ. למרות הדגש לקיומה הציוני של מדינת ישראל, לומדים הסטודנטים באוניברסיטה את ההיסטוריה של ארץ ישראל לכל אורכה.

מה לומדים באוניברסיטת בר אילן

אוניברסיטת בר אילן מציעה מגוון רחב של מסלולי לימוד לתואר ראשון, תואר שני או תואר שלישי. כמו כן, קיימת תוכנית ייחודית ללימודי הכשרה במסגרת קטלוג קורסים בר אילן, אשר במסגרתו מקבלים הסטודנטים הכשרה מקצועית בתחומים שונים, ובסיום הקורס מקבלים תעודת הסמכה מטעם אוניברסיטת בר אילן.

7 הפקולטות המרכזיות באוניברסיטה:

1. פקולטה למדעי היהדות
2. פקולטה למשפטים
3. פקולטה למדעי הרוח
4. פקולטה למדעים מדויקים
5. פקולטה למדעי החברה
6. פקולטה למדעי החיים
7. פקולטה לרפואה

כמו כן' הסטודנטים יכולים להשתלב במסגרות לימודים בינתחומיות אשר ביניהן נמנות: מגדר (מינים), מדעי הרוח, טכנולוגיה מדע וחברה, ניהול ישובים וסכסוכים ורבות אחרות.

אוניברסיטת בר אילן במבט היסטורי

האוניברסיטה נוסדה על ידי פרופסור להיסטוריה, יהודי מארצות הברית בשם פנחס חורגין. בנוסף לפנחס חורגין התאספו לרעיון הקמת האוניברסיטה מספר מיהודי אמריקה בעלי רקע דתי. הרעיון המרכזי אשר עמד מאחורי הקמת אוניברסיטת בר אילן היה שילוב בין ההלכה היהודית לבין הטכנולוגיות החדשות שהמדע מגלה מיום ליום. להקמת האוניברסיטה תרמה גם רבות מדינת ישראל ובשנת 1955 נוסדה בעיר רמת גן האוניברסיטה הראשונה ללימודי היהדות בשילוב עם המדע המודרני. כיום לימודי היהדות נמצאים ברקע ועיקר הלימודים של אוניברסיטת בר אילן מופנים אל המדעים החדשים והמודרניים.

מודל בר אילן Moodle – מידע אישי אינבר

הלימודים באוניברסיטה מתקיימים במסגרת של מפגשי הרצאה אונליין בזום או בכיתה וביצוע שיעורי בית. עם ההתקדמות וההתפתחות של רשת האינטרנט, עברה האוניברסיטה ללימודים אונליין, וכיום ניתן למצוא מגוון אופציות שונות, לקבלת מידע אישי דרך אתר האינטרנט של האוניברסיטה. לאחרונה הועלו לאתר מאמרים וספרים רבים אשר נמצאים ברשות הספריה של האוניברסיטה. הסטודנטים יכולים לקבל את רשימת השעות שלהם דרך האתר, לעיין בציונים, לבחון את המוצע במסגרת קטלוג קורסים בר אילן, להירשם לקורסים ולקבל מידע אודות הלימודים.

האוניברסיטה כמו מספר אוניברסיטאות בארץ דוגלת בהתקדמות הטכנולוגיה ומימוש המצאות מדעיות חדשות בחיי היום-יום שלנו. אוניברסיטת בר אילן היא בחירה מצוינת לאלו אשר שואפים להשתלב בעולם הטכנולוגיה של היום, וכן להכיר את המורשת היהודית מזווית ראיה אחרת.

אוניברסיטת בר אילן תנאי קבלה

תנאי הקבלה לתואר באוניברסיטת בר אילן תלויים במספר פרמטרים משתנים. ציון פסיכומטרי וציון תעודת בגרות ושקלול הממוצע ביניהם, ממוצע של ציון הבגריות ללא בחינת הפסיכומטרי, תנאי קבלה לפי תואר אקדמי קודם תואר שמוכר ע"י המועצה להשכלה גבוהה.

לימודי תואר ראשון בבר אילן

 • בפקולטה למדעי היהדות – תנ"ך, תלמוד, תולדות ישראל, לשון וספרות עברית, אמנות יהודית, היסטוריה, לימודי המזה"ת, לימודי א"י וארכיאולוגיה ועוד.
 • בפקולטה למדעי הרוח – פילוסופיה, ספרות, ערבית, אנגלית, מוסיקה, תרבות צרפת ועוד.
 • בפקולטה למדעי החברה – פסיכולוגיה, סוציולוגיה ואנתרופולוגיה, מדעי המדינה, קרימינולוגיה, כלכלה, ניהול, גיאוגרפיה ועוד.
 • בפקולטה למשפטיםמשפטים, משפטים ופילוסופיה, משפטים ומנהל עסקים
 • בפקולטה למדעים מדוייקים – הנדסה, כימיה, מתמטיקה, סטטיסטיקה, פיזיקה, ביופיזיקה, מדעי המחשב ועוד.
 • בפקולטה למדעי החיים – ביולוגיה תאית ורפואית, מדעי הצומח, ביולוגיה סביבתית, ביוטכנולוגיה ועוד.
 • בפקולטה לרפואה – כל הקשור לעולם הרפואה.

לימודים לתואר שני באוניברסיטת בר אילן

 • בפקולטה למדעי היהדות – תנ"ך, תושב"ע, תלמוד, לימודי יידיש, היסטוריה, תולדות ישראל, ספרות ולשון עברית, לשונות שמיות, לימודי המזרח התיכון, לימודי ארץ ישראל וארכיאולוגיה, יהדות כיום ועוד.
 • בפקולטה למדעי הרוח – אנגלית ובלשנות, ערבית, תרבות צרפת, ספרות, פילוסופיה, ביואתיקה, תרפיה במוזיקה, מוזיקה, תרגום, חקר התרגום ועוד.
 • בפקולטה למדעים מדוייקים – כימיה, פיזיקה, מתמטיקה, מדעי המחשב, אבטחת מידע, הנדסה.
 • בפקולטה למדעי החברה – חשבונאות, כלכלה, שוק ההון, מנהל עסקים, חינוך, קרימינולוגיה, מדעי החברה, פסיכולוגיה, גיאוגרפיה, ניהול ועוד.
 • בפקולטה למשפטים – תוכניות שונות בעלות זיקה לעולם המשפט.

מחקר, דוקטורט ולימודים לקראת תואר שלישי

באוניברסיטה מגוון רחב של תחומים בהם ניתן לבצע מחקרים וללמוד עבור תואר שלישי, ביניהם: תלמוד, פילוסופיה, היסטוריה, ערבית, ספרות, מוזיקה, לימודי מידע, חקר התרגום, כלכלה, חינוך, עבודה סוציאלית, פסיכולוגיה, גיאוגרפיה וסביבה, משפטים, מדעי החיים, הנדסה, פיזיקה, מדעי המחשב, מגדר, מדעי המוח ועוד מגוון תחומים.

קטלוג קורסים בר אילן 

באוניברסיטה ישנו מגוון תחומי לימוד במסלול קורסים מקצועיים ולימודי תעודה, כגון: גישור, תיאטרון, הכשרת מטפלי NLP, דימיון מודרך, רייקי, אימון אישי, מדיטציה, תזונה נבונה, מולטימדיה, בניית אתרים, פסיכודרמה, איפור, עיצוב פנים ועוד תחומים רבים ומעניינים.

פרטים נוספים:
מיקום: רמת גן, רח' אנה ומקס ווב
טלפון: 03-5317000

מקצועות לימוד נוספים:

לימודי הנדסה
כל הזכויות שמורות Portel לימודים בישראל Ⓒ